Blogus.com.ua - Клуб путешественников | Отзывы туристов, блоги.

Оман

Рождение черепах

Для того чтоб увидеть как рождаются черепахи, нам пришлось отправится в Оман и совершить 20-минутную прогулку на пустынном пляже в одну из лунных ночей, а затем какое то время подождать. Кратеры на песке явно показывали, что это не было сделано днем загорающими. В течение часа мы открыли для себя что-то удивительное, как метровая зеленая черепаха откладывает до 100 белых яиц, размером с мячик для гольфа.

Читать дальше →

Поважна професія - ариф

Найповажнішою і поза сумнівом, найвпливовішою людиною в селі Омана є «ариф» — наглядач за водою. Ця посада спадкова, вона переходить від батька до старшого сина. Останнім синам доводиться вибирати собі інші заняття, але, ким би вони не стали завжди зберігають в довгих своїх іменах частку «бін-ариф» — «сын наглядача за водою». Оман — країна феодальна, де звичаї та традиції мало змінилися з давніх часів. Серед них — традиція, по якій землю і право на воду тут продають порізно. Слова «життя» і «дощ» у цьому краю звучать однаково — «хайят», і право на воду купувати треба заново щороку.

Читать дальше →

Оманский ладан - драгоценная смола.

Драгоценная ароматическая смола - ладан - на протяжении многих тысячелетий составляла единственный источник доходов для обитателей затерянных в пустыне поселений. Южная часть пустыни, протянувшейся через весь Аравийский полуостров, граничит с оманской провинцией Дофар. Именно здесь на каменистом высокогорном плато и растут овеянные легендами деревья.

Читать дальше →

Оман – не обман!

Містечко Квараят (Qurayat) розкинулося в долині між високими горами Хаджар (Оман). З давніх - давен це місто було відоме експортом коней, що вирощувалися на рівнинах біля Квараяту. Після того як воно було звільнено португальцями, так більше ніколи і не набрало своєї важливості.

Уздовж берегової лінії розташувалися невеличкі будиночки. На березі багато човнів та рибалок. До мене підбігло декілька підлітків і всунули в руки буклет, в якому розписано як прийняти ісламі.

Читать дальше →

Султанська резиденція Jabrin в Омані

Рухаючись долиною на південь від Багла прямо до півдня гори Хаджар в центральному Омані, я легко визначив замок Жабрін (Jabrin Castle). Його масштаби, видаються ще із за гори, тому проблем з пошуком немає виникнути ні у кого. Доїхавши до нього виникла проблема з тим, де б припаркувати автомобіль, адже кругом не було жодного деревця, ніякої тіні, довелось залишити пектися своє авто під сонцем!

Читать дальше →

Горный город Мисфат.

Вдалеке из-за гор виднеться Мисфат. Когда я ехал, солнце было за горой, поэтому всегда казалось, что вот – вот начнется дождь. Лучи солнца, пробиваясь сквозь тучи создавали неописуемые пейзажи. Город делиться на две части: старую и новую. Чтобы лучше увидеть его, я поднялся на холм, оттуда видно всю долину.

Читать дальше →